Ridos klastojimas Lietuvoje

2023-02-22 portale Delfi.lt pasirodė straipsnis apie aktualiją, kai yra klastojama transporto priemonių rida. Sunku būtų sutikti su visais pasisakymais, kuriuos galiausiai patvirtino patys specialistai. Autopretenzija labai džiaugiasi, kad šią aktualiją pasigavo ir ją viešina V.Į. Transeksta, kuri tokį atvejį įvardintų, kaip didelį trūkumą ir neleistų automobiliui įgyti techninės apžiūros patvirtinimą, kuriuo leistų automobiliu važiuoti Lietuvos keliais. Svarbu suprasti, kad jei rida neatitinka deklaruojamos, tai ir automobilio būklė neatitiks jam keliamų reikalavimų. Jo sudedamosios dalys bus susidėvėjusios daugiau, nei deklaruojama, o tai reikš papildomas išlaidas, arba tokio automobilio saugumo pablogėjimu.

Ridos klastojimas Lietuvoje

Ridos klastojimas kriminalizuotas

2015-10-28 Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse buvo įtvirtinta nuostata, kuria odometro parodymų koregavimas yra kriminalizuotas ir už tai numatomas teistumas. Tenka pripažinti, kad nepaisant šios nuostatos galiojimo daugiau nei 7-erius metus, tokių veikų užkardymas labai silpnai pasistūmėjo į priekį. Autopretenzija aktyviai informuoja policiją ir pateikia visą informaciją, kuria pasinaudoję, policijos darbuotojai turėtų imtis veiksmų. Tenka pripažinti, kad daro labai nenoriai. Tačiau Autopretenzija toliau nenuleidžia rankų ir gina savo klientus.

Teismų praktika

Svarbu paminėti, kad suformuotoje teismų praktikoje, ridos klastojimas yra žymus trūkumas, kuris labai palengvina derybas su pardavėju. Iš Autopretenzijos klientų praktikos, kiek atvejų buvo nustatytas ridos neatitikimas, tiek klientai greitai ir sėkmingai apgynė savo interesus ir atgavo pinigus.

inta nuostata, kuria odometro parodymų koregavimas yra kriminalizuotas ir už tai numatomas teistumas. Tenka pripažinti, kad nepaisant šios nuostatos galiojimo daugiau nei 7-erius metus, tokių veikų užkardymas labai silpnai pasistūmėjo į priekį. Autopretenzija aktyviai informuoja policiją ir pateikia visą informaciją, kuria pasinaudoję, policijos darbuotojai turėtų imtis veiksmų. Tenka pripažinti, kad daro labai nenoriai. Tačiau Autopretenzija toliau nenuleidžia rankų ir gina savo klientus.

Kaip nustatyti ridos neatitikimą

Lietuvoje ir šiaip elektroninėje erdvėje galima rasti įmonių, kurios teikia paslaugą, pagal automobilio kėbulo numerį (VIN), gali pateikti turimą ir skelbtą informaciją apie automobilį. Dažniausiai ridos neatitikimus nustato specialistai, kurie naudodamiesi specialia įranga ir sukaupta patirtimi, ridos neatitikimus randa automobilio elektronikos sistemose. Todėl Autopretenzija nesutinka su specialisto pateikta nuomone, kad kompiuteriu prisijungus prie automobilio sistemų galima pakeisti ridą. Pažymėtina, kad gamintojai yra uždėję apsaugas, kad kai kuriose automobilio sistemose, ridos pakoreguoti nepavyks. Būtina žinoti, kad automobilio rida fiksuojama ne tik odometre, bet ir kitose sistemose.

Ką daryti nustačius suklastotą ridą

Jei automobilio patikros metu buvo nustatyta rida neatitinkanti deklaruojamos, reikia užfiksuoti šią informaciją padarant nuotrauką, arba įrenginio, kuriuo buvo užfiksuotas ridos neatitikimas, ekrano nuotrauką. Taip pat galima išsaugoti, kaip PDF dokumentą ir vėliau jį atsispausdinti. Surinkę šią informaciją, galite su pretenzija kreiptis į pardavėją ir reikalauti: automobilio pirkimo kainos sumažinimo arba jo grąžinimo pardavėjui. Taip pat kviečiame pranešti apie šį faktą policijai, per www.policija.lt puslapį.

Skaičiai

Kaip minėjo, įmonės, kuri renka informaciją ir leidžia sužinoti apie automobilio ridą, atstovas: “…tikėtina, kad Lietuvoje, ⅕ automobilių su suklastota rida”. Autopretenzijos giliu įsitikinimu skaičiai kur kas didesni, t.y. ¾ naudotų automobilių, tikėtina yra su suklastota rida. Autopretenzijos statistiką patvirtina ir V. Į. Transeksta atstovas spaudai Renaldas Gabartas. Tokia informacija jis pasidalino 2022-ais metais, dalyvaudamas LRT “Radijo byla” laidoje.

                      Būkite atsargūs, pirkdami naudotą automobilį, o jei reikia – visada galite kreiptis į mus, ir pasidalinsime mūsų klientų patirtimi.

Pagarbiai

Evelina Burštein

UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė

Tel. nr. +370 600 58553

El. paštas: [email protected]

UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė Evelina Burštein

MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.

Greitas konsultavimas

Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.

Susisiekti su mumis naudinga nes:

  • Aptarsime tai, kas naudinga Jums
  • Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
  • Atsakysime į visus Jūsų klausimus
  • Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
  • Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai

Atsisiųsk

Pirkimo-pardavimo sutartį

Rašyk

Skambink

Užduok klausimą