Perpardavėjai ir automobilių supirkimas

Kai 2019m. UAB Autopretenzija pradėjo savo veiklą, sulaukėme daug skeptiktų ir neigiamų reakcijų: “…kam to reikia”, “…nieko nepavyks pakeisti”, “perekūpai Jus sudirbs” ir tt. Kai tokius žodžius sakė nepažįstami žmonės, manėme, kad tai pavydas arba požiūris, kuris girdimas iš tinginių, kurie patys tingi kažką daryti, o tik burnoja ant kitų. Liūdniau būdavo, kai tokią ar panašią nuomonę išsakydamo pažįstami arba artimi žmonės. Tačiau išgirdus tokius žodžius, viduje noras dar labiau padidėdavo- eiti ir padaryti.

Pirmus kelis metus situacija buvo tokia pati ir kadangi Autopretenzijos randamumas vis dar buvo mažas, sulaukdavome palyginus mažai užklausų ir mažai ateidavo klientų. Tačiau ties maždaug 3-iaisias metais situacija pradėjo keistis. Apie tai, ką mes darome žinojo policija, servisai, didelė dalis naudotų automobilių prekybininkų ir net advokatų. Tada situacija pradėjo keistis, ty žmonės, kurie patikėjo savimi ir mūsų darbu, atgavo pinigus už patirtus nuostolius. Tada tie žmonės pradėjo drąsiai rašyti atsiliepimus. Ir kiti matydami, kad gali apginti savo interesus, į mus kreipėsi vis drąsiau. Prasidėjo labai įdomus etapas, kai informacija keliavo iš lūpų į lūpas. Buvome pamaloninti, kad apie mus kalba advokatai ir savo klientams dalinasi informacija apie mus.

Labai apsidžiaugėme, kai pamatėme, kad prekybos kultūra taip pat pradėjo keistis. Iš buvusių požiūrių iš pardavėjo: “…viskas su šiuo automobiliu gerai. Juo važinėjo kunigas (senolė) į bažnyčią ir atgal” į “…nežinau apie šį automobilį nieko, garantijų nesuteuikiu ir pretenzijų nepriimu”. Tai buvo pirmas žingsnis, kai skelbime pateikta informacija vis dar skyrėsi nuo sutartyje buvusios informacijos.

Tuo pačiu, paraleliai, pasigirsime, kad prisidėjome prie drastiško “Kauferių” mažinimo ir jų eliminavimo iš rinkos. Anksčiau lietuvis mokėdamas pinigus kitam lietuviui, gaudavo dokumentą, kuriuo jis “pirkdavo automobilį iš užsieniečio”. “Kauferių” sumažėjimą įtakojo ir griežtesnė tokių sandorių kontrolė ir anksčiau pardavėjas lydėdamas pirkėją į Regitrą, jam paaiškindavo ką reikia sakyti ir tokiu būdu manė, kad išvengs atsakomybės. Autopretenzija rasdavo ir tuos “nematomus” pardavėjus, tik procesai trukdavo ilgiau.

Pastaruosius metus pardavimo tendencijos, naudotų automobilių rinkoje vėl pasikeitė. Nepaisant to, kad skelbimuose pardavėjai nurodo TIK privalumus, patikimi ir teisingi naudotų automobilių pardavėjai suteikia garantijas, savo parduodamiems automobiliams. Tenka pripažinti, kad didžioji dalis naudotų automobilių pardavėjų, vis dar vengia bet kokios atsakomybės ir sutartyse nurodo, kad “…garantija nesuteikiama”, “…automobilis parduodamas toks koks yra” arba “…pretenzijos nepriimamos ir garantijos nesuteikiamos”. Dažnai pardavėjai transporto priemonių pirkimo-pardavimo sutartyse gudrauja, sužymėdami VISUS trūkumus. Taip daryti galima, tačiau pažymėjus trūkumą, privalu jį aprašyti konkrečiai. Jei Pažymėta pozicija, kad neveikia saugos sistemos, tai turi būti papildomai prirašyta pvz.: “…saugos sistema sugadinta (suveikusi) eismo įvykio, (data) metu”, arba “…saugos sistema neveikia, nes automobilis buvo skendęs” ir tt. Apie tokius ir panašius trūkumus turi indikuoti šviesos signalai, esantys prietaisų skydelyje, tačiau jei to nėra, vadinasi saugos sistemos buvo “apgautos”, sumontuojant papildomus priedus. Tokius faktus patvirtintų servisas, kuriame būtų apžiūrėtas automobilis.

Apibendrinant galima pasakyti: Autopretenzija įnešė į rinką savo indėlį. Džiaugiamės, kad sulaukiame skambučių, kai žmonės sąmoningėja ir klausia, kaip teisingai pirkti naudotą automobilį. Tikime, kad eidami kryptingai ir toliau, įtakosime, kad naudotų automobilių rinka keisis į pirkėjo pusę ir ateis laikas, kai pirkėjas skaitydamas skelbimą, bus tikras, kad skelbimas atitinka faktines aplinkybes. Tikime, kad mums pavyks iš šešėlio ištraukti perpardavėjus, o tuo pačiu, kad mokesčiai nuo sandorių pasiektų biudžetą.

Jei Jūs nupirkote naudotą transporto priemonę su trūkumais. Autopretenzija laukia Jūsų skambučio.

Pagarbiai

Evelina Burštein

UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė

Tel. nr. +370 600 58553

El. paštas: [email protected]

Evelina Autopretenzija

MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.

Greitas konsultavimas

Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.

Susisiekti su mumis naudinga nes:

  • Aptarsime tai, kas naudinga Jums
  • Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
  • Atsakysime į visus Jūsų klausimus
  • Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
  • Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai

Atsisiųsk

Pirkimo-pardavimo sutartį

Rašyk

Skambink

Užduok klausimą