Naudotų automobilių supirkimo pinklės

Geriečiai, naudotų automobilių, supirkėjai

Tie, kurie naudojasi bet kokiomis medijos priemonėmis (facebooke, twitter, ir kt.) arba skaito straipsnius viešuose portaluose, kartais vis pamato skelbimus: “Superkame BRANGIAI naudotus automobilius”. Kaip ir visai gera paslauga, tačiau su tiek daug pinklių, kad nepatyręs žmogus, papuolęs į jas, gali prarasti pinigus, užsidirbti “nemokamą” apsilankymą policijoje, arba apsilankyti teisme dėl iškelto civilinio ieškinio.

 

Skelbimai blizga visomis spalvomis ir vilioja greitais pinigais ir “saugia” sutartimi, o kai skelbimas papildytas: “superkami automobiliai išvežti į užsienį”, susidaro įspūdis, kad galima automobilį prastumti su visais trūkumais ir “niekas nereikš jokių pretenzijų”.

Naudotų automobilių supirkimo pinklės

Kaip vyksta pardavimas

Gerietis” paskambina Jums, jei Jūs parduodamą automobilį įkėlėte į automobilių prekybos portalą, arba Jūs, norėdami greičiau parduoti įgrįsusį arba nebereikalingą automobilį paskambinote tokiems supirkėjams ir jie mikliai atlekia pas Jus su grynaisiais rankose. Nepaisant to, kad jie kainą nuspaudžia iki jiems toleruotinos, o Jums nepriimtinos, nes jie mojuoja pinigais Jums prieš akis čia ir dabar. Įprastai, žmogus matydamas prieš akis pinigus, pasirašo ant bet kokios sutarties, nes “žino”, kad automobilis “išvažiuos iš Lietuvos”. Dažnai neprašo perkančiojo asmens dokumento, nes perkantysis dažnai būna užpildęs sutartį (juk viskas dėl Jūsų patogumo). Automobilį pasikrauna ant evakuatoriaus arba su juo išvažiuoja iš Jūsų kiemo.

Naudotų automobilių supirkimo pinklės II

Linksmybės prasideda vėliau

Automobilis išvažiavo, kaip ir klausimas išspręstas. Dar šiek tiek pinigų kišenėje, kuriuos galima išleisti būtiniems reikalams, kurie spaudžia piniginę ir atrodo, kad tuo rūpestis išsisprendė. Tačiau joks žmogus nežino, kad nupirktas automobilis, kuris buvo parduotas su begale trūkumų, išvardintų skelbime ir pirkimo-pardavimo sutartyse, staiga lyg mostelėjus burtų lazdele, tampa BE TRŪKUMŲ. Jo kaina pakyla keliais šimtais EUR arba net kartais, automobilis išvalomas ir nuplaunamas, dar varvant vandeniui, nufotografuojamas ir mikliai įkeliamas į automobilių prekybos portalus. Kadangi tokio automobilio kaina, lyginant su rinkos verte vis tiek bus mažesnė, nepaisant “užmestų” kelių šimtų EUR, juo staiga susidomi, tokio automobilio ieškantys žmonės. Staiga automobilio istorija tampa: “…parduodu, nes tiesiog nebereikia, nes turiu jau kitą ir tt.”

Nuperka katę maiše

Žmogus, susigundęs tokiu geru (dažnai atsukta rida ir įtikinamai skamba istorija) automobiliu, nuperka katę maiše. Jei tarpininkas dar turėjo galimybę į variklį pripilti “daktarėlio” ir ištrinti klaidas kompiuteryje, tai naujas automobilio savininkas gauna tiksinčią bombą, kuri, tik laiko klausimas kada, parodys visas lempučiu iliuminacijas prietaisų skydelyje, o variklis pradės ryti alyvą, vos tik bus išpiltas daktarėlis ir pripilta tinkama alyva. Nesigilinsime dabar į procesu, kuriuos reikia pereiti žmonėms, kad jie atstatytų teisingumą.

 

Naudotų automobilių supirkimo pinklės III

Kreipiamės į policiją

Pirkėjas, su pirktu automobiliu gauna pirkimo – pardavimo sutartį, kurioje nors ir įrašyti buvusio automobilio savininko duomenys, ten būna suklastotas pardavėjo parašas, nes buvusi pirkimo – pardavimo sutartis tiesiog išmetame, o paruošiama nauja, su suklastota informacija. Kadangi žmogus turi automobilio registracijos liudijimą, kuriame yra “pardavėjo” duomenys, su pretenzija kreipiamasi į jį. Iš pardavėjo išgirstame: “…automobilį pardaviau, va PPS. Kreipkitės į jį”. Tada kreipiamasi į policiją ir policija suranda tą tarpininką. Tada sužinome, kad jis užsiima automobilių perpardavimu ir dažnai, nuo gautų pajamų, nemoka mokesčių. Tada tokį asmenį dar supažindinama su VMI.

Prisidengia karu Ukrainoje

Naudotų automobilių supirkimo pinklės

Žmogus, pamatęs, kad “gerietis” nupirks jo automobilį ir “padovanos” jį besikaunantiems ukrainiečiams, sukyla toks geras jausmas, kad nepaisant to, kad nereikalingą automobilį nupirks, jį dar panaudos geriems tikslams. Tada dar noris prisidėti prie gero darbo ir dar sumažinama pardavimo kaina, o tuo pačiu pardavėjas pasilieka su tokiu geru jausmu viduje, dėl padaryto gero darbo.

Kaip yra iš tiesų

Atliekant tyrimą apie tokius geriečius, teko padaryti daug darbo: patikrinti kas per įmonės užsiima tokia labdarine veikla. Iš kur tiek daug pinigų turi tokios įmonės? Sunku patikėti, kad tiek daug “geriečių”, todėl ką mes radome?

Tokių geriečių tiesiog nėra. Yra kelios organizacijos, kurios viešai skelbiasi renkantys labdarą ir tą labdarą veža į Ukrainą. Tarpe tokių: “Blue/yelow”, “Sušildyk Ukrainą”, “Stiprūs kartu” ir kelios panašios organizacijos, kurios LABAI aiškiai deklaruoja savo veiklą.

Visi kiti- tik apsimeteliai ir sukčiai, kurie kitų nelaime siekia pasipelnyti.

Atkreipiame dėmesį

Kai tik susisieksite su įmone, BRANGIAI perkančia Jūsų automobilį, pažiūrėkite jų: sekėjų skaičių; įmonės veiklą www.rekvizitai.lt puslapyje; kada įkurta “geriečių” įmonė; kiek žmonių joje dirba; kokie atlyginimai ir įstatinis kapitalas. Autopretenzija atliko tyrimą ir pamatė, kad viena iš tokių įmonių, įkurta facebooke vos prieš 4-6 mėnesius ir neturi jokio juridinio vieneto, kuris būtų įregistruotas viešajame registre. Tačiau suvedus tam tikrus duomenis, matome, kad… opps, per tą patį kanalą vienu telefono numeriu perkami automobiliai, jie fotografuojami toje pačioje vietoje ir opps… tie patys automobiliai, kitu numeriu perduodami.

Naudotų automobilių supirkimo pinklės

Informacija perduodama Valstybinėms įstaigoms

Tokią informaciją sėkmingai perduodame Valstybės tarnyboms ir manome, kad gana greitai juos aplankys uniformuoti pareigūnai, kurie pasitikslins, kaip perpardavėjams “gerai sekasi” laiku sumokėti mokesčius. Manome, kad Valstybinės institucijos dar pasitikslins, kaip “niekur nedirbantys” piliečiai leidžia sau važinėti su apynaujais automobiliais ir dar gauti Valstybės pašalpą.

Todėl Autopretenzija kviečia būti atidžiais ir LABAI atidžiai tikrinti ir sau pasižymėti pirkėjo duomenis, kurie gali Jums palengvinti sprendimų radimą ir nuo Jūsų nuimti įtarimus.

UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė Evelina Burštein

Pagarbiai

Evelina Burštein

UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė

tel. Nr. +370 600 58553

e-paštas: [email protected]