Regitra vis dar pelnosi nesąžiningai?

2019-ais metais UAB Autopretenzija ėmėsi darbo - padėdama susitarti pardavėjui

Žiniasklaidos priemonėse Vį Regitra pasiskelbė, kad keičia transporto priemonės registracijos liudijimas. Ieškojome tokio pasikeitimo prasmės ir būtinumo. Neradome. Na, gerai. Jei tokia įstaiga daro pakeitimus, vadinasi to reikia vadovaujantis Europos sąjungos teisės aktais? Ieškojome. Neradome. Gal keičiasi dokumento dydis, jis taps plastikiniu, kuris mažiau dėvėsis? Ne. Jis tiesiog pakeis savo vaizdą ir pasak Regitros: “Liudijime keisis duomenų išdėstymas – duomenys bus išdėstyti patogiau, atsižvelgiantį jų aktualumą: viršutinėje dalyje, bus nurodomas valstybinis registracijos numeris, identifikavimo numeris ir valdytojo duomenys. Vidurinėje dalyje bus nurodomi transporto priemonės techniniai duomenys. Apatinė registracijos liudijimo dalis bus skirta savininko, kai jis nėra transporto priemonės valdytojas, duomenims ir papildomai informacijai”.

Keičiasi juridnis statusas

Svarstome garsiai: kiekvienas toks globalus pakeitimas kainuoja. Ir apmokama bus iš visų mūsų, ty transporto priemonės registruotojų. Tada vėl kyla klausimas- o kam to reikia? Kad Regitra dar daugiau pralobtų? ir skaitome toliau: “Taip pat liepos 1 d., keičiantis VĮ „Regitra“ juridiniam statusui, bus pakeistas liudijimą išduodančios institucijos pavadinimas – Akcinė bendrovė „Regitra“”. Ir čia ateina supratimas- bet kokia įstaiga (išskyrus deklaruojančias savo veiklą- nepelno siekiančias), yra totaliai pelno siekianti ir visiškai nekreipianti dėmesio į klientus, organizacija.

Monopolija

Turime pripažinti, kad be šios įstaigos, Lietuvoje įregistruoti transporto priemonės neįmanoma, ty turime monopolį. O tai reiškia, kad galime purkštauti iki pažaliavimo, bet be šios įstaigos negalėsime įregistruoti ar parduoti savo transporto priemonės ir mokėsime tiek, kiek Regitra sugalvos.

Regitros skaičiai

Tada atsidarome šių metų Regitros rekvizitus https://rekvizitai.vz.lt/imone/regitra/ ir matome: 576 darbuotojai. Ar tikrai reikalingas toooooks aparatas, kurių pajamų vidurkis 2’404,47 EUR/mėn. Per praėjusius metus Regitra pardavimo pajamų pasiekė vos 30 mln. EUR. Iš kurių pelnas sudarė 4,2 mln EUR. Skaičiai daugiau, nei įspūdingi.

Ir kadangi Regitra išlindo į viešumą, primename: Regitra klaidina savo klientus, nes skleidžia teisybės neatitinkančią informaciją: https://regitra.lt/lt/paslaugos/transporto-priemones/noriu-nutraukti-transporto-priemones-pirkimo-pardavimo-sandori . Jokio anuliavimo nėra, yra sutarties nutraukimas. Jei Regitra nori, tai tegu vadina savo tvarkoje anuliavimą ir jį įvardina pvz.: “Regitra anuliuoja sandorį savo vidinėse programose”.

Dar viena dalis, kur regitra pati nėra apsisprendusi, kaip teisingai vadinti savo veiklas: https://www.regitra.lt/automobiliu-registracijos-mokestis Regitra taršos mokestį įdeda į registracijos mokestį, kuris savo ruožtu susideda iš: 1. Transporto priemonės patikros mokesčio; 2. Transporto priemonės įtraukimo į Lietuvos Respublikos registrą; 3. Transporto priemonės registracijos liudijimo išdavimo; Ir 4. Transporto priemonės taršos mokesčio, kurį pirkėjas turi sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Nepaisant to, kad šis mokestis priklauso Valstybei, o jo surinkėjas- Regitra, Regitra privalo jį grąžinti, jei nutraukiama transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartis ir taikoma restitucija.

Ši aklavietė pasibaigs…

Autopretenzija Regitros labirintai

…kai sulauksime atkaklaus kliento, kuris nesutikdamas su tokia politika nukeliaus į teismą ir teisme išreikalaus, kad pinigus grąžintų Regitra pirkėjui.

Pažadame paruošti ieškinį nemokamai, kad turėtume bent vieną precedentą, kai nutraukus sutartį Regitra negrąžins tokio mokesčio. Turėdami tokį teismo sprendimą galėsime jį drąsiai naudoti visuose atvejuose, kai klientas ketins nutraukti sutartį ir grąžinti transporto priemonę pardavėjui. Juk Regitrai iš savo kišenės nereikia tokio mokesčio grąžinti, bet kadangi ji įsikibusi laiko šio principo, spėjame, kad Regitra yra finansiškai suinteresuota tokiu nesąžiningu pinigų surinkimu.

Todėl Autopretenzija primena: Jei pirkote naują ar naudotą transporto priemonę ir po pirkimo paaiškėjo paslėpti trūkumai, kreipkitės į mus +370 658 55855 arba apsilankykite mūsų puslapyje www.autopretenzija.lt ir padėsime Jums rasti patį geriausią ir Jums tinkantį sprendimą.

Pagarbiai

UAB Autopretenzija 

Tel. nr.

+370 658 55855

El. paštas: [email protected]

MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.

Greitas konsultavimas

Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.

Susisiekti su mumis naudinga nes:

  • Aptarsime tai, kas naudinga Jums
  • Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
  • Atsakysime į visus Jūsų klausimus
  • Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
  • Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai

Atsisiųsk

Pirkimo-pardavimo sutartį

Rašyk

Skambink

Užduok klausimą