Vyksta diskusija: geriau didelė rida ar daug metų

Vyksta diskusija: geriau didelė rida ar daug metų

Atsakant į klausimą- geriausias naujas. Tačiau ir tai ne būtinai. Padiskutuosime ir pasidalinsime savo įžvalgomis, kad rinkdamiesi naudotą automobilį galėtumėte lengviau apsispręsti. Diskusijos objektyvumui kalbėsime apie realiai nuvažiuotus kilometrus, o automobilio amžiaus nenuslėps pardavėjas, taip pat kalbėsime apie naudotus lengvuosius automobilius, nes jei diskusiją plėstume apie sunkvežimius, vilkikus ar autobusus- tai rida turėtų būti skaičiuojama milijonais kilometrų.

gauge, speedometer, mileage needle-1088413.jpg

Kaip galima nustatyti automobilio ridą

Lietuvoje veikia kelios įmonės, kurios teikia mokamas paslaugas ir leidžia legaliai patikrinti automobilio ridą. Galima ir pačiam paieškoti informacijos internete, kur galima būtų pasitikrinti automobilio ridą, kuris atvažiavo iš užsienio. Skaidriausia šiuo atveju JAV rinka, nes ten galima rasti daugiausia informacijos ir dažnai su nuotraukomis. Europos žinia tokia: Jei jie visada deklaruos automobilio informaciją, “šroto” į Lietuvą, Latviją, Lenkiją ir kitas šalis, neišveš. Specialistai, kurie užsiima automobilių prekyba arba pagalba perkant automobilį, turi specifinių žinių ir padeda bent apytikriai pasakyti, kiek deklaruojama rida atitinka faktinę.

Vyksta diskusija: geriau didelė rida ar daug metų

Kaip rida įtakoja automobilio būklę

Vienaip dėvisi automobilis, kai jis naudojamas tolimoms kelionėms ir visai kitaip, kai jis naudojamas intensyviai gyvenvietės sąlygomis (trumpi atstumai, daug motovalandų, pvz. taksi automobiliai ir kt. Kai automobilis važiuoja ilgus atstumus ir ypač, kai yra galimybė paspausti akseleratoriaus pedalą, tai netgi naudinga automobiliams, su dyzeliniais varikliais, nes tokios kelionės padeda tinkamai regeneruotis išmetimo sistemai ir dyla daugiausiai guoliai, ir stabdžių trinkelės, na žinoma ir variklis. Visai kita situacija, kai intensyviai automobilis naudojamas trumpais atstumais. Variklis neregeneruoja tinkamai išmetimo sistemos, o tai sąlygoja jos užsikimšimą. Taip pat ne visada variklis dirba optimaliausiame temperatūriniame režime, kas sąlygoja greitesnį tų pačių trinkelių, tuo pačiu pavarų dėžės ir variklio dėvėjimąsį. Taip pat trumpuose atstumuose didesnė nelygaus kelio tikimybė, o tai įtakoja pakabos elementų apkrovas.

man, portrait, fashion-815795.jpg

Automobilio amžius

Automobilio amžius nėra didelė problema, jei jis buvo tinkamai prižiūrėtas, reguliariai (nepaisant gamintojo deklaruojamų kilometrų) keičiama variklio, pavarų dėžės alyva ir kiti skysčiai. Verta žinoti, kad net nepravažiavus nurodytų alyvos keitime kilometrų, jei automobiliu naudojamasi rečiau, variklio alyvą reikėtų keisti kartą per 2-4 metus. Dar viena diskusijų vieta, ar automobilis laikomas garaže (šildomame ar ne) ar po atviru dangumi. Jei garažas nevedinamas- ir atvažiuos automobilis iš šlapios kelionės, tada garaže jis pūs greičiau. Jei garažas vedinamas ir šildomas, o automobilio šeimininkas sąmoningas ir visada važiuodamas į garažą, jį nuplauna nuo druskų, tai toks automobilis jausis daug geriau ir tarnaus ilgiau.

Tačiau yra niuansų, jei automobilis naudojamas rečiau. Tokiais atvejais, didesnė tikimybė, užstringančių valytuvų, skilinėjančių gumų ar stringančio starterio. Tokiam automobiliui, kuris stovi ilgiau, naudinga, užvedus (paleidus variklį), leisti ramiai jam padirbėti bent kelias minutes, kad jis be apkrovos sutaptų visas variklio dalis, o taip pat važiuojant su ilgiau pastovėjusiu automobiliu, per duobes reikia neskubėti, kad “išsimankšintų” padžiūvę “sąnariai”. Rečiau naudojamiems automobilias, didesnė tikimybė, kad greičiau sudils vairo ir oro kondicionieriaus sistemos, nes jos dėl necirkuliacijos gali pradėti strigti. O visi skysčiai, dėl ilgesnio stovėjimo, turi savybę į dugną nusodinti surinktas šiukšles ir kietąsias nuosėdas, kurios, sujudinus, vėl sukyla ir gali užkimšti smulkius, o vėliau ir didesnius kanalus ir taip įtakoti mažesnį skysčių ir alyvų patekimą, kas sąlygos greitesnį dėvėjimąsi ir gedimus.

Ilgas stovėjimas prastina visų filtrų būklę, nes jie tiesiog sudžiūna ir pvz. oro ir salono filtruose pradeda rinktis medžiagos, kurios su savimi atneša grybelį, ir vėliau pelėsį. Todėl reikia dažniau reikėtų dezinfekuoti salono filtrą, kad jame esančios medžiagos nedirgintų kvėpavimo takų ar akių.

Gamintojų norai

Bet kuris gamintojas puikiai supranta, kad gaminti automobilį su sistemų resursu, siekiantiu pusę milijonų ar daugiau (kaip buvo anksčiau), nebėra prasmės, nes kokia tikimybė, kad žmogus per savo gyvenimą įsuks tuos pusę milijono ir grįš pirkti kito automobilio. Dabar dažniausiai, vidutinės klasės automobiliams suteikiama 200’000km ridos ir 3-7 metų garantija. Jei automobilis bus naudojamas asmeninėms reikmėms, tai net per 7 metus, važiuojant po 25’000km viršyti 200’000km bus sudėtinga. Jei tokį automobilį perka įmonė- tikėtina, kad ji pravažiuos ir daugiau.

Ką gi rinktis?

 

Jei reikėtų balsuoti, mes rinktumės metus, turint minty, kad rida būtų tikra. Manome, kad tikra rida ir automobilio apžiūra, patvirtintų jo tikrąją būklę ir būtų aišku kiek vertas daiktas. Jei automobilio rida maža, o automobilis atvažiavęs iš Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos ir kt. senosios Europos šalių, reikėtų suklusti, nes iš tokių šalių automobiliai, per metus vidutiniškai prisuka 50+ tūkstančių km. Todėl iš Vokietijos atvažiavęs automobilis, 10-ies metų senumo su pvz 250000km nesiekiančia rida, mažiausiai turi kelti šypseną. Todėl visada, kuo daugiau atliksite namų darbų, tuo didesnė tikimybė, kad Jums pavyks rasti tinkamą automobilį. Na, jei vis dėlto Jums nepavyko, susisiekite su www.autopretenzija.lt ir mes Jums padėsime.

 

Pagarbiai

Evelina Burštein

UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė

Tel. nr. +370 600 58553

El. paštas: [email protected]

Evelina Autopretenzija

MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.

Greitas konsultavimas

Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.

Susisiekti su mumis naudinga nes:

  • Aptarsime tai, kas naudinga Jums
  • Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
  • Atsakysime į visus Jūsų klausimus
  • Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
  • Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai

Atsisiųsk

Pirkimo-pardavimo sutartį

Rašyk

Skambink

Užduok klausimą