Ką daryti nusipirkus transporto su priemone su trūkumais

Kaip mėgstame pajuokauti savo kolektyve: kol kas į mus nesikreipė tik dėl skrendančios transporto priemonės. Kiekvienam naujam ar naudotam daiktui galioja ta pati pirkimo tvarka, ty įsigijęs netinkamos kokybės daiktą, pirkėjas turi teisę pareikšti pretenziją pardavėjui per 24 mėnesius, ty per du metus, bet ne vėliau, nei 6 mėnesiai nuo defekto paaiškėjimo. Tai reiškia, jei pastebėjote trūkumą, dėl kurio esate nepatenkintas ir norite pardavėjui pareikšti pretenziją, tai turite padaryti per 6 mėnesius nuo tokio trūkumo paaiškėjimo.

man, mechanic, machine-5638082.jpg

Dažnas pardavėjas, vengdamas atsakomybės, nurašo viską 15-os dienų terminui, tačiau tai netiesa. Per 15 dienų galima grąžinti naują daiktą, kuris Jums tiesiog netiko, nepatiko ar nugalėjo blaivus protas ir supratote, kad be reikalo išleidote tokią pinigų sumą. Todėl neapsigaukite pardavėjų blėniais.

Taip pat pardavėjai į transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį įrašo: “…garantija nesuteikiama”, “…pirkėjas su trūkumais susipažino ir pretenzijų nereikš”, “…automobilis parduodamas toks koks yra ir atgal negrąžinamas”, ir dar daugybę visokiausių įrašų, kuriais tikisi apriboti pirkėjo teises. To daryti negalima. Niekas, be Jūsų negali apriboti Jūsų teisių išskyrus Valstybės institucijas, kurių nurodymai privalomi vykdyti. VISADA verta klausti, ką Jūs galite padaryti, o ko ne, nes dirbant su tokiais atvejais mes galime Jums pakomentuoti Jūsų galimybes.

Dažnas atvejis, kai nesąžiningi pardavėjai skelbime nenurodo jokių trūkumų, o vėliau transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartyje pažymi VISUS trūkumus. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pažymėdami visus trūkumus, privalote konkrečiai juos nurodyti. Jei nurodėte pvz. išmetimo sistemos trūkumą, tai jį ir aprašykite: nėra katalizatoriaus, išprogramuotas DPF filtras ir tt. Pažymėjote vairavimo sistemą, nurodykite, kas neveikia (vairo stiprintuvas, išklibusios traukės, šarnyrai ir tt.). Jei tokioje sutartyje nurodomi trūkumai, bet nenurodomi konkrečiai, tai Lietuvos Aukščiausiasis teismas apie tokius dalykus pasisako aiškiai: “…pažymimi, siekiant išvengti atsakomybės”.

Nupirkote. Paaiškėjo trūkumai. Pirmas žingsnis į remonto dirbtuves, kur savo srities meistrai patikrins sugedusį mechanizmą, o dar geriau atliks išsamią diagnostiką ir patikrą ir nustatys visus trūkumus, kuriuos įmanoma nustatyti. LABAI svarbu, kad meistrai nustatytų ir kuo išsamiau aprašytų nustatytus trūkumus: (Variklio skyriuje girdimas netipinis garsas iš agregato vidaus. Tokio netipinio garso priežastis gali būti: 1. …; 2. … ; 3. …; ir tt. Galima surašyti tiek požymių, kiek gali būti priežasčių. Tikslus agregato gedimas ir jo priežastis bus nustatyta TIK išardžius sugedusį agregatą, kurio ardymo darbai yra nuo … EUR.

Paaiškėjus trūkumams

Primename, kad paaiškėjus trūkumams reikia išsiųsti pranešimą pardavėjui SMS/Viber/Messenger elektroniniu paštu ir visais Jūsų turimais pardavėjo kanalais: Laba diena. Aš Vardas ir Pavardė įsigijau iš Jūsų automobilį/motociklą/sunkvežimį/miško ar žemės ūkio techniką. Pastebėjau trūkumus. Trūkumų nustatymui, transporto priemonė bus pristatyta į (Pavadinimas) remonto dirbtuves (Data). Esate pakviestas į defektaciją. Ir šis informavimas yra pakankamas. Svarbiausia pardavėjui sudaryti sąlygas dalyvauti apžiūroje. Nors iš Autopretenzijos statistikos, tik 9 pardavėjai iš daugiau, nei 1000 atvejų yra atvykę į apžiūrą.

Tai gi, kaip jau aptarėme aukščiau, pastebėjus trūkumus, reikia išsiaiškinti, kas tai per trūkumas, nes yra porą kartų nutikę, kad defektas, kuris atrodė, kaip labai rimtas, pasirodė smulkmena, kaip nutrūkęs laidas.

Visais atvejais, kviečiame skambinti į mūsų biurą arba rašyti elektroniniu paštu, arba pildyti užklausą puslapyje ir pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip Jums geriausiai išspręsti kilusį ginčą.

Pagarbiai

UAB Autopretenzija 

El. paštas komunikacijai: [email protected]

tel. +370 65 855 855

MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.

Greitas konsultavimas

Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.

Susisiekti su mumis naudinga nes:

  • Aptarsime tai, kas naudinga Jums
  • Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
  • Atsakysime į visus Jūsų klausimus
  • Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
  • Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai

Atsisiųsk

Pirkimo-pardavimo sutartį

Rašyk

Skambink

Užduok klausimą