Sinoptikai žada, kad ateina pavasaris
Nepaisant sinoptikų prognozių, vos tik asfaltas pradžiuvo nuo sniego, ledo ar drėgmės, didesni motoentuziastai balnoja savo žirgus ir išvažiuoja į gatves.
Pasikalbėjus su motociklų vairuotojais aiškėja kelios tendencijos. Vieni, tik nupirkę motociklus, juo išbando, kad galėtų įsitikinti ar jų būklė tinkama važiuoti keliais. Kol gatvėse slidu, patikrinti ar gerai veikia stabdžiai, ar važiuojant nesijaučia, kreivi priekiniai amortizatoriai, ar ratai stovi tiesiai ir vairas nėra persuktas yra sudėtinga, o taip pat tai draudžia kelių eismo taisyklės (KET). Tie, kurie pralaikė motociklus šildomose ar bent jau sausiose patalpose, patikrina ar visos sistemos funkcionuoja taip pat ar bent jau panašiai, kaip iki sezono pabaigos. Dar vieni, vedini noro pasivažinėti, išvažiuoja į gatves, kad prisimintų turimus įgūdžius.
Suprantama, kad tokiomis sąlygomis, kol dar likęs įšalas kelyje arba asfaltas vis dar nėra tinkamai įšilęs, visų sistemų (ypač stabdžių), patikrinti neįmanoma, nes sukibimas su kelio danga nesiekia net 50% buvusio efektyvumo. Todėl LABAI svarbu patiems motociklininkams būti atidžiais ir laikytis mažiausiai du kartus didesnio atstumo, nuo priešais ir šalia esančių transporto priemonių. Tai svarbu, nes bet koks staigesnis manevras gali baigtis griūtimi.
Svarbu prisiminti motociklininkams, kad jie važiuoja keliu, kuris yra padengtas druskos likučiais, ir smelio ar kitokių medžiagų abrazyvu, kuris dar labiau sumažina sukibimą. Nepaisant to, kad visi motociklininkai žino: išvažiavus į kelią, reikia “nusivalyti” ir pašildyti ratus, reikia būti atidiems, nes kiti vairuotojai būna atpratę nuo motociklininkų. Jei vairuotojai važiuodami keliais mato, kaip motociklininkas vingiuoja po kelią, tai reikia prisiminti, kad tokiu būdu, jie tiesiog nuo padangų nusivalo mikro dulkes ir prašildo ratus.
Kitų transporto priemonių vairuotojams verta prisiminti, kad motociklas, daug lengvesnis, ir manevringesnis, nei bet kokia kita transporto priemonė ir jis gali gana greitai atsirasti gale, šalia arba priekyje. Motociklas lengvesnis, todėl sušilus orams, ir labiau sušilus keliams, jis sustoja daug greičiau, nei bet kuris kitas automobilis ar juo labiau sunkvežimis. Iš motociklininkų pasakojimų, dažnai automobilių vairuotojai “prisiklijuoja” prie galinio motociklo rato ir nori būti arti, tačiau retas susimasto, kad motociklininkas, sėdi aukščiau, nei didžiosios dalis lengvųjų automobilių vairuotojų ir jie mato per kelis automobilius priekyje, todėl jie gali anksčiau reaguoti ir vairuotojas, nespėjęs sureaguoti, gali atsitrenkti į priekyje esantį motociklą.
Vairuotojai per žiemą pripranta, kad gerai mato šalia važiuojantį automobilį, o ir kitos transporto priemonės, per šoninius veidrodėlius matosi geriau. Todėl, prie darydami manevrus, rikiuojantis į šalia esančias eismo juostas, iš anksčiau įsijungtų įspėjamuosius signalus ir prieš darydami manevrą truputį prilėtintų, ar vos pagreitėtų, kad įsitikintų, nesant šalia motociklo ir tik tada atlikti patį manevrą.
Vieni motociklininkai perka ar puošia savo motociklus ryškiomis spalvomis, kad būtų kuo labiau matomi, tačiau kita dalis motvairuotojų mėgsta klasikinę juodą ar kitą tamsią spalvą ir eisme jie būna sunkiau pastebimi. Todėl dalis motociklų vairuotojų, išmetimo sistemą naudoja tokią, kad ji savo garsu įspėtų kitus eismo dalyvius. Suprantama, kad išmetimo sistema turi būti leidžiamo garsumo, kad netrikdytų kitų eismo dalyvių ar tiesiog pėsčiųjų, bet jei tokia išmetimo sistema veikia leidžiamuose garsumo diapazonuose- tai padidina saugumą, o kitus įspėja.
Tenka pripažinti, kad motociklų vairuotojai, kurie mėgsta pavažinėti tamsiu paros metu su per didelį triukšmą skleidžiančią išmetimo sistema, ypač daugiabučių namų apsuptose gatvėse, kelia nemalonų triukšmą ir jei tai daroma po tylos meto, kelia diskomfortą ir erzina kitus, kurie nori ramybės. Taip pat kai kurie motociklų vairuotojai mėgsta palandžioti tarp važiuojančių automobilių, kas nėra legalu, gali būti eismo įvykio priežastimi ar išgąsdinti mažiau patyrusius eismo dalyvius.
Ką apie tai sako gamintojas?
Mūsų nuomone, visi gamintojai suinteresuoti PARDUOTI kaip galima
Primintina, kad nepaisant to, kad stovinčių transporto priemonių apvažiuoti negalima, motociklus vairuojantys žmonės, tai daro tam, kad mažintų grūstis ir apvažiuotų prieš sankryžas sustojusias kitas transporto priemones. Jei kitų transporto priemonių vairuotojai, nuo šalia važiuojančios kitos transporto priemonės laikytųsi bent 50cm, jie sudarytų sąlygas, motociklininkas juos apvažiuoti saugiai.
Tai gi, Autopretenzios kolektyvas linki visiems saugaus kelio, daugiau pakantumo kitiems ir gerbti kitus vairuotojus. Tokiu būdu eismas vyks sklandžiau ir mažiau teks stovėti spūstyse.
daugiau naujų automobilių, todėl jų resursą mažina. Prisidengia ekologija, variklio dalių lengvinimu ir tt. bet mes manome- pagrindinė varomoji galia- didinti pardavimus. Jei pamenate, kaip anksčiau pirktas “LANDSBERGINIS MERSAS” važiuodavo milijoną km, tai dabar pardavėjai suprato, kad niekas pas juos negrį, jei automobiliai važiuos tiek daug. Todėl dabar automobiliai gaminami su 150-200 tūkstančių kilometrų resursu. Ar tai gerai ar blogai- spręsti Jums, bet mes manome, kad visi gyvename šiandien ir kito varianto pasirinkti, kaip pirkti automobilį su didesniu resursu- neturime pasirinkimo.
Mes linkime Jums, iš serviso meistrų girdėti tik: “…Jūsų variklis puikios būklės ir lauksime Jūsų po 10 tūkstančių kilometrų, kitams alyvos keitimui”.
Pagarbiai
Evelina Burštein
UAB Autopretenzija Komunikacijos Vadovė
Tel. nr. +370 600 58553
El. paštas: [email protected]
MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.
Greitas konsultavimas
Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.
Susisiekti su mumis naudinga nes:
- Aptarsime tai, kas naudinga Jums
- Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
- Atsakysime į visus Jūsų klausimus
- Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
- Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai