Automobiliai po eismo įvykio

Daug pasakojome apie automobilių, motociklų, žemės ūkio ar miško technikos pirkimo niuansus, ir kaip elgtis, jei pirkote naudotą ar naują transporto priemonę ir kaip elgtis, jei Jums nepasisekė.

Šį kartą papasakosime su kokiais sunkumais ar problemomis galima susidurti, jei pirkote smarkiai daužtą transporto priemonę, kai smūgio metu buvo pažeistos saugos sistemos ar kėbulo saugos elementai.

Automobiliai po eismo įvykio

Saugumas svarbiausia

Kaip žinote, jau daug metų gamintojai skiria LABAI daug dėmesio automobilio vairuotojui ir keleiviams, bei kitiems eismo dalyviams. Automobilio kėbulas konstruojamas taip, kad jo sudedamosios dalys sugerdamos smūgį deformuotųsi. Kad monokokas būtų ir standus, bet tuo pačiu ir kažkiek deformuodamasis apsaugotų vairuotoją ar keleivius nuo sužalojimų.

Visiems žinoma, kad daugiausia žalos padaro šoninis smūgis, nes iš šono apsaugos mažiausios. Iš šonų yra TIK durys ir dalis kėbulo, todėl, jei į automobilį trenkiasi kitas iš šono ar automobilis šonu trenkiasi į kliūtų (medis, stulpas ir tt.), vairuotojas trenkiasi į automobilio metalines konstrukcijas, jei nuo jų neuždengia suveikusios šoninės sėdynių ar lango saugos sistemos.

crash test, collision, rear-end collision-1620608.jpg

Jei automobilis trenkiasi priekiu ar į automobilio galą įvažiuoja kitas automobilis, apsaugų yra daug saugiau. Pradedant pasyviomis (saugos diržai) ir tęsiant toliau (saugos pagalvės, piro užtaisai, kurie dar labiau įtempia diržus, kad vairuotojas ir keleiviai liktų kuo arčiau sėdynės nugaros. Taip pat prekyje esantis variklis ir lonžeronai deformuojasi ir sugeria didelę dalį smūgio, kuris persiduoda į kėbulą. Šiek tiek vaizdinės medžiagos, šioje nuorodoje: https://www.youtube.com/watch?v=fDPH8Q-uKLo

Gamintojas specialiai montuoja kėbulą su deformacinėmis vietomis, kurios susilanksto, kaip armonika, jei gauna smūgį. Kai automobilio kėbulas atstatomas tinkamai, tai tokios vietos negali būti paliktos sugadintos ir turi būti pakeistos neapgadintomis, nes kitu atveju, jos nesuveiks tinkamai ir nesugers smūgio, kaip tai numatė gamintojas, bet dar gali labiau sužaloti automobilio vairuotoją, keleivius ar aplinkinius.

Pažeidimai būna ir nematomi

Kas nutinka, kai kai automobilio dalys būna surinktos, po smūgio blogai. Skūpūs meistrai, ištempia sugadintas dalis iki kiek tai įmanoma padaryti su įrankiais, o vėliau užuot ją pakeitus į tinkamą ir tvarkingą, užmaskuoja storu glaisto sluoksniu, kuris sukietėjęs, tampa daiktu, lekiančiu dideliu greičiu į kitą objektą ar žmogų. Jei automobilio apdailos dalys, kurios turėtų sušvelninti smūgį, pritvirtintos netinkamomis medžiagomis (kniedėmis) arba apskritai nepritvirtintos, tai smūgio metu, jos taip pat gali sužaloti žmones.

Lietuvos "auksarankiai"

Saugos sistemas, nesąžiningi remontuotojai (juos meistrais vadinti, nekyla rankos), išima arba tiesiog bukuoju būdu apvynioja kokia izoliacija ar suveržia plastikiniais dirželiais ir sudeda atgal, o elektronikos sistemos laiduose įmontuoja vadinamus “apgavikus” ir sudaro įspūdį kompiuteriui, kad sistema paruošta suveikimui, nors realiai sistemos neveikia. Dar blogiau, kei pvz vairuotojo ar keleivio saugos pagalvių uždengimus sukabina metalinėmis kabėmis ir laikikliais, kurie (suveikus saugos pagalvėms) užuot apsaugoję, sminga į veidus.

Todėl bet kokiu atveju, kai perkate automobilį, kėbulo vientisumą galima pamatuoti turint ruletę ir atlikus kelis matavimus. Kat tokius matavimus galėtumėte padaryti, reikės automobilį pakelti ir iš apačios, matuojant atstumus nuo tokių pačių taškų, galima pastebėti, kad jie neatitinka tokių pačių vietų, kitoje automobilio pusėje. Taip pat (investavus daugiau), nupirkus dažų storio matuoklį, galite patikrinti ar ant kėbulo nėra glaisto ar dažų sluoksnis vienodas, o taip pat storesnėse kėbulo vietose (slenksčiai ir kėbulas) ar jie nebuvo pažeisti.

Bet kokiu atveju, Autopretenzija kviečia pasinaudoti Pagalba perkant automobilį, Andriaus paslaugomis, kad Jis Jums padėtų išsiaiškinti ar automobilis apskritai yra tinkamas jį bent apžiūrėti, o jei tinkamas apžiūrėti, ar saugus juo naudotis.

Visada, galite skambinti ir klausti mūsų nuomonės, o mes dalinsimės mūsų klientų patirtimi, kad Jūs pirktumėte automobilius tik tvarkingus ir saugius.

Pagarbiai

UAB Autopretenzija 

El. paštas komunikacijai: [email protected]

tel. +370 65 855 855

MŪSŲ MISIJA – pagalba/konsultacijos pirkėjui įsigijus automobilį su defektais.

Greitas konsultavimas

Konsultuojame dėl įsigyto daikto (automobilio) su paslėptais defektais.

Susisiekti su mumis naudinga nes:

  • Aptarsime tai, kas naudinga Jums
  • Pasidalinsime mūsų klientų patirtimi, kaip jiems pavyko atgauti kompensacijas
  • Atsakysime į visus Jūsų klausimus
  • Būsime partneriais, kurie yra Jūsų pusėje
  • Peržiūrėsime Jūsų atvejus nemokamai

Atsisiųsk

Pirkimo-pardavimo sutartį

Rašyk

Skambink

Užduok klausimą